SKUTER JONWAY 125 – 5

SKU: Не е достапно Категорија

Опис

Модел: JONWAY 125 – 5
Тип на мотор:152 QMI
Моќност: 6,9 КС
Отвор и удар:52,4 мм x 57,8 мм
Систем за стартување: електричен (CDI) / Кик
Сооднос на компресија: 9,0:1
Должина x Ширина x Висина: 1.980 mm x 680 mm x 1.120 mm
Капацитет на батеријата: 12V7Ah
Големина на тркала: Предни 120/70-12 Задни 120/70-12
Меѓуоскино растојание: 1.280 mm
Тежина: 100 кг

Дополнителни информации

Подкатегорија