SKUTER 8M CHARGER

116,235 ден

SKU: Не е достапно Категорија

Опис

Тип на мотор:1 цилиндар, 49cc – 2T
Ладење:водено
Стартер:електричен
Палење:Палење со празнење на кондензаторот (CDI)
Карбуратор:TK тип 16P – 6F Поместување на
Мотор49cm3
компресија:6,5:1
Максимална нето излезна моќност:4,3hp при 8000 1
Свеќичка:NGK BPR7HS
Верзија на скутер:Полнач Предни / задни<
сопирачки:Диск сопирачка 190 mm хидраулична / Диск сопирачка 193 mm хидраулична Предни / задни
тркала:MT 3,50-13 / MT 3,50-13 Предна / Задна <
гума:120/60-13 55P без цевки / 130/60-13 Предна / Задна
суспензија:телескопска вилушка / нишалка на единицата / хидраулична апсорпција на удари Терза на гумите: напред = 2,0 бари / Заден = 2,25 бари
Капацитет на гориво:6,3 L
Батерија:12V 7Ah

Дополнителни информации

Подкатегорија