SKUTER AVENZA 50

86,100 ден

SKU: Не е достапно Категорија

Опис

LED taillights
Double comfort saddle
Lockable trunk under the saddle
Electronic fuel injection
Non-slip floor
Lockable pocket
USB
Analog display
LED headlight
LED turn signals
Disc brakes

Модел:Amigo Avenza 50
Мотор:4-тактен, еден цилиндричен, со воздушно ладење
Зафатнина:49,6cc
Максимална коњска сила:2,4/8000
Максимален вртежен момент:2,8/6500
Батерија:12v/7Ah
Палење:CDI
Систем за стартување:електричен / удар
Менувач:Автоматски CVT
Капацитет на гориво:1,4 гал
Максимална брзина:30 mph
Суспензија (предна/задна):телескопски вилушки / нишалка со двојни амортизери со намотка
Сопирачки (предни/задни):Диск / Тапан
Пневматици (предни/задни):3,5-10 / 3,5-10
Светла:Халогени

Дополнителни информации

Подкатегорија