SKUTER ILLBELLO 50

79,335 ден

SKU: Не е достапно Категорија

Опис

РЕТРОТО НЕ ИЗЛЕГУВА ОД МОДА


 

Традицијата е преплетена со модерни вредности за еден од најдобрите скутери во понудата на Македонскиот пазар


 

Како што се приближува новата сезона во која ќе се активираат фановите на функционални возила на две тркала, така и се поинтересна станува понудата на атрактивни модели на скутери кои се достапни на Македонскиот пазар. Временските услови наскоро ќе го мотивираат секој потенцијален купувач да размислува за најдостапните опции, а една од нив секако ќе биде HAMACHI Illbelo Limited.

Со конфигурација која ги задоволува потребите за функционално движење низ градските гужви, атрактивниот скутер заведува со својот ретро дизајн со кој се вклопува во еден посебен сегмент кој никогаш не излегува од мода. Италијанскиот стил е инспирација за името на убавиот скутер со мотор чија работна зафатнина е 49cm³, а во себе носи напредна технологија која испорачува импресивни перформанси и посакувана економичност која купувачите посебно ја ценат во овој дел од понудата на моторцикли.

Ilbello Limited е навистина интересен избор, по само неколку минати километри го чувствувате неговиот потенцијал и универзални вредности со кои е подготвен за кратко време да “влезе под кожа”.

МоделHAMACHI Illbello Limited
Мотор139QMB 50cc 4 тактен
ТипЕден цилиндар , 4-тактен , Воздушно ладење
Максимална моќност3.7hp / 6500 (r/min)
Макс вртежен момент3.0 N.m/6000 (r/min)
Најниска потрошувачка на гориво450g / KW.h
Најниска брзина во мирување1700 +/- 170 (r/min)
Работен волумен на цилиндарот50 цц
Сооднос на компресија:10.5:1
ПалењеC.D.I.
МенувачАвтоматски
СтартувањеЕлектрично & Курбла
Тип на карбураторPD19J
СвеќицаA7RTC or A7RTI
МаслоENI i-Ride 10W40 SCOOTER

Дополнителни информации

Подкатегорија